Lekkoatletyka

2.09.2018 18:44

Paulina Guba druga podczas mityngu w Berlinie. Robert Harting zakończył karierę

Drugie miejsce Pauliny Guby w pchnięciu kulą było najlepszym rezultatem osiągniętym przez polskich lekkoatletów w mocno obsadzonym mityngu ISTAF w Berlinie. Mistrzyni Europy musiała uznać wyższość wicemistrzyni kontynentu, Christiny Schwanitz. Ostatni start w karierze zanotował mistrz olimpijski z Londynu (2012) i trzykrotny mistrz świata Robert Harting.W konkursie pchnięcia kulą kobiet doszło do rewanżu za mistrzostwa Europy. Zwycięstwo odniosła Schwanitz, która jako jedyna posłała kulę poza granicę dziewiętnastu metrów (19,25 m.). Drugie miejsce zajęła złota medalistka czempionatu w Berlinie, Paulina Guba. Polka zawody zakończyła z rezultatem 18,58 m. Ósma była Klaudia Kardasz (16,66 m.).

Czwarte miejsce w rywalizacji dyskoboli zajął Robert Urbanek (63,20 m.), a siódme dwukrotny wicemistrz olimpijski, Piotr Małachowski (60,23 m.). Najlepszy okazał się Christoph Harting (65,67 m.), który wyprzedził swojego brata, Roberta (64,95 m.). Mistrz olimpijski z Londynu (2012), trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w niedzielę oficjalnie zakończył karierę.

Mityng nie był udany dla Marcina Krukowskiego. W pierwszej kolejce uzyskał 74,16 metra i był to jego jedyny mierzony rzut. Czwarty oszczepnik mistrzostw Europy spalił piąte podejście, a do pozostałych serii nie przystąpił. Najdalej rzucił reprezentant gospodarzy, Thomas Rohler (86,50 m.).

Pecha miała Karolina Kołeczek, która w sobotę w Inowrocławiu wynikiem 12,93 sekundy ustanowiła rekord sezonu w biegu na 100 metrów przez płotki. Polka potknęła się na ostatniej przeszkodzie i do mety dobiegła jako dziewiąta (13,47 sek.). Wygrała Amerykanka Christina Manning (12,72 sek.). W biegu na jedną milę ósme miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie zajęła Renata Pliś (4:28,36). Dwunasta w rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami była Matylda Kowal (10:02,64).