Pływanie

14.12.2017 21:08

ME w pływaniu: polska sztafeta na szóstym miejscu

W rywalizacji sztafety mieszanej 4x50 m stylem zmiennym, polska drużyna w składzie: Alicja Tchórz, Krzysztof Tokarski, Aleksandra Urbańczyk oraz Konrad Czerniak nie zdołała zdobyć medalu mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze.

Nasi pływacy fantastycznie zaprezentowali się w półfinale, gdzie nieoczekiwanie przegrali wyłącznie z Francuzami ulegając im o zaledwie 0,08 sekundy. Warto przypomnieć, że wówczas naszą ekipę reprezentował Paweł Juraszek, którego w finale zastąpił Czerniak.

Niestety, w finałowej odsłonie polscy zawodnicy nie byli w stanie powalczyć już o czołowe lokaty i ostatecznie zajęli dopiero szóste miejsce. Złoty medal zdobyli Holendrzy (Kira Toussaint, Arno Kamminga, Joeri Verlinden i Ranomi Kromowidjojo), którzy okazali się szybsi od drugich Białorusinów o zaledwie 0,03 sekundy.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się natomiast Francuzi, którzy przegrali z liderami o 0,04 sekundy. Do pływaków z Białorusi, reprezentanci Francji stracili natomiast tylko 0,01 sekundy. Na kolejnych lokatach sklasyfikowane zostały sztafety Niemiec, Danii i Polski. Stawkę zamknęli Finowie i Włosi.


Źródło: Onet
Kreator www - przetestuj za darmo