Podnoszenie ciężarów

3.04.2017 20:04

Joanna Łochowska mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Joanna Łochowska została w Splicie mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów (kat. 53 kg). Polka uzyskała w dwuboju 192 kg i wywalczyła też "małe" złote medale w rwaniu i podrzucie. To jej największe osiągnięcia w karierze.

Rok wcześniej Łochowska wywalczyła brąz mistrzostw Starego Kontynentu w norweskim Forde, ale startując w wyższej kategorii – 58 kilogramów. Zmagania w Splicie zaczęła od udanych prób – uporała się z ciężarem 84, a następnie 86 kilogramów, co dało jej mały złoty medal w rwaniu. Nie powiodła się dopiero trzecia próba, w której Polce nie zaliczono 89 kilogramów. Łochowska prowadziła w dwuboju, ale taki sam ciężar jak Polka zaliczyła 23-letnia Hiszpanka Atenery Hernandez. Słabiej spisała się natomiast Turczynka Bediha Tunadagai, którą sklasyfikowano z ciężarem 84 kilogramów – nie powiódł się jej atak na sztangę cięższą o trzy kilogramy.

Podrzut znów był popisem Łochowskiej. Polka zaczęła od 104 kilogramów, a w drugiej próbie uporała się ze sztangą dwa kilogramy cięższą. To zapewniło jej triumf w dwuboju oraz podrzucie! W tej sytuacji zrezygnowała z trzeciego podejścia.

Srebro wywalczyła Hiszpanka Hernandez (191 kg), a brąz niespodziewanie Białorusinka Ludmiła Pankova (189 kg). Z kolei Tunadagai spaliła wszystkie podejścia i nie stanęła na podium w dwuboju.

źródło:sport.tvp.pl

Kreator www - przetestuj za darmo