Siatkówka plażowa

23.07.2017 20:22

World Tour Olsztyn: Złota Brazyliaużo deszczu i mało kibiców nie przeszkodziły w rozegraniu finałowego spotkania pań. Obie drużyny stanęły na wysokości zadania i rozegrały trzy zacięte sety.

Początek był bardzo wyrównany. Skuteczne kiwki Talilty Antunes pozwalały pozostawać w stałym kontakcie z rywalkami, które po ataku Sary Pavany prowadziły 7:6. Błędy Larissy niestety nie pozwoliły utrzymać tego stanu. Co ruszcz szczelnym blokiem popisywała się Pavana, dzięki czemu to kanadyjki były bliżej zwycięstwa w premierowej odsłonie (19:17). W samej końcówce za swoje błędy zrehabilitowała się jeszcze Tallita ale to wciąż było za mało na dobrze dysponowane rywalki (20:22).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Przez długi czas drużyny grały punkt za punkt, ale skuteczne ataki Humany-Parades sprawiły, że to Kanada miała jedno "oczko" przewagi (6:5). Wyższy "bieg" włączyła nagle Larissa, która zaczęła kończyć prawie każdą piłkę której się dotknęła i wyprowadziła swój team na trzypunktowe prowadzenie (13:10). Błędy własne zawodniczek z Kraju Klonowego Liścia nie pozwalały odrobić strat, zwłaszcza że pojawiły się spore problemy z przyjęciem (17:14). Ostatecznie seta na korzyść Brazylijek rozstrzygnął bezbłędny atak Larissy (21:18).

Podobnie rozpoczął się tie-break, ale tym razem to Canarinhos były lepsze o to jedno "oczko" dzięki fenomenalnej grze w obronie i na kontrach (7:6). Larissa wciąż poprawiała swoje statystyki w ataku umieszczając kolejną piłkę w boisku (9:11). Ostatecznie Kanadyjki były bliskie wyrównania ale w ostatniej akcji Tallita przełamała blok Pavany i Brazylijki mogły cieszyć się ze złotego medalu (16:14).

Larissa/Talita [BRA] - Pavan/Humana-Paredes [CAN] 2:1 (20:22, 21:18, 16:14

źródło:nicesport.pl