Siatkówka plażowa

16.07.2018 22:32

Plażowe ME: Kiepski początek turnieju w wykonaniu Kujawiaka i Rudola

W pierwszym swoim meczu w plażowych mistrzostwach Europy Kacper Kujawiak i Maciej Rudol przegrali w Hadze z belgijską parą Koekelkoren/van Walle. Polacy mieli ogromne problemy z własną zagrywką i przyjęciem serwisów rywali, byli również o wiele mniej skuteczni od rywali. Kolejny mecz w mistrzostwach Europy biało-czerwoni rozegrają w środę z rywalami z Turcji.

Kacper Kujawiak i Maciej Rudol rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach Europy w grupie B, która swoje mecze rozgrywa w Hadze. Ich rywalami byli Dries Koekelkoren i Tom van Walle z Belgii. Polacy na początku mieli problem z zagrywką, na szczęście dobrze spisywali się w ataku i wynik oscylował wokół remisu (4:4). Po autowym ataku rywali biało-czerwoni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 7:6, jednak po chwili to znów rywale byli na prowadzeniu. Po skutecznym ataku Driesa Koekelkorena Belgowie zeszli na przerwę techniczną prowadząc 12:9, a przy stanie 15:11 dla rywali nasi siatkarze poprosili o przerwę. Belgowie jednak nie odpuszczali, na ataki Polaków odpowiadali mocnymi zbiciami, lepiej też spisywali się w polu zagrywki (19:13). Seta wynikiem 21:14 dla pary Koekelkoren/van Walle zakończył kolejny zepsuty serwis Macieja Rudola.

Nasi siatkarze już przy stanie 0:2 w drugim secie poprosili o przerwę. By wyjaśnić sobie przyczyny słabej dyspozycji i omówić plan na dalszą część gry. Belgowie znów prezentowali się lepiej w ataku i szybko odskoczyli naszym siatkarzom, po asie serwisowym Toma van Walle prowadzili już 6:1. Maciej Rudol wciąż psuł zagrywki i miał problemy z przyjęciem, ale w końcu zaczął kończyć akcje ofensywne i blokować rywali (5:9). Biało-czerwoni próbowali odrabiać straty, ale nie radzili sobie z mocnymi atakami Belgów, którzy na przerwie technicznej mieli już siedem punktów przewagi. Po powrocie na boisko Kujawiak i Rudol nawiązali wyrównaną walkę z rywalami, ale strata była już zbyt duża (10:16). Po ataku Toma van Walle Belgowie mieli piłkę meczową przy stanie 20:12, a po chwili błąd piłki rzuconej Macieja Rudola zakończył mecz porażką Polaków 0:2.

W środę Maciej Rudol i Kacper Kujawiak zmierzą się z turecką parą Giginoglu/Gögtepe V.